Podologia

Podologia specjalistyczna

Anita Krasińska jest dyplomowanym specjalistą do spraw podologii, absolwentem Wyższej Szkoły Nauk Społecznych w Lublinie. Ukończyła także wiele specjalistycznych szkoleń podologicznych.

„ Poznałam rozmaite przypadki, choroby i dolegliwości z dziedziny szeroko pojętej podologii. Przyswoiłam również nowoczesne techniki i metody leczenia stóp.

Z sukcesem pomagam i opracowuję najbardziej wymagające wiedzy i doświadczenia  zabiegi na stopach, które potrzebują precyzji i doświadczenia.

Moich pacjentów traktuję poważnie i odpowiedzialnie. Stale poszerzam swoją wiedzę i uczestniczę w licznych seminariach podologicznych. Posiadane przeze mnie umiejętności potwierdzają ukończone z sukcesem szkolenia i specjalizacje.”

Anita Krasińska

Pedicure podologiczny

Pedicure podologiczny jest zabiegiem leczniczym, który poprawia stan zdrowia stóp. Rozpoczyna się od kąpieli stóp, która odpowiada za ich nawilżenie i zmiękczenie naskórka. Następnie skóra stóp poddawana jest dokładnemu oczyszczeniu i wygładzeniu za pomocą frezarki do pięt. Kolejnym etapem jest skrócenie i opiłowanie paznokci, a także odsunięcie i wycięcie skórek. Usuwane są pęcherze, odciski i modzele. Skórę stóp nawilża się następnie za pomocą kremu bogatego w substancje odżywcze. Jeśli jest to konieczne, zabieg zostaje uzupełniony o opracowanie wrastających paznokci lub terapię zmian skórnych. Paznokcie mogą także zostać pomalowane lakierem zwykłym, winylowym lub hybrydowym. Pedicure podologiczny przynosi ulgę zmęczonym stopom, ich skóra staje się miękka i gładka, a bolesne odciski pozostają tylko wspomnieniem.

Wskazania:

 • wady stóp;
 • ostroga piętowa;
 • haluksy;
 • wrastanie płytki paznokciowej;
 • pękające pięty;
 • odciski;
 • modzele;
 • problemy z krążeniem;
 • cukrzyca;
 • grzybica stóp.

Czas trwania: 120-150 min
Cena: 130-180 zł

Założenie klamry na wrastający paznokieć

Założenie klamry na wrastający paznokieć przynosi natychmiastową ulgę. Zabieg polega na usunięciu drażniącego fragmentu paznokcia i odpowiednim zabezpieczeniu wału paznokciowego. Klamra mocowana jest pod brzegami paznokcia, a sposób jej umiejscowienia decyduje o sile, z jaką będzie unosiła paznokieć ku górze. Istotą leczenia wrastającego paznokcia za pomocą klamry jest spłaszczenie płytki paznokciowej i zmiana toru wzrostu paznokcia.

Czas trwania: 60 min
Cena: 150 zł

Rekonstrukcja płytki paznokcia

Rekonstrukcja płytki paznokcia polega na jej odbudowaniu i nadaniu naturalnego kształtu. Przeprowadza się ją poprzez oszlifowanie specjalnym frezem uszkodzonej płytki i uaktywnienie łożyska, a następnie nałożenie masy żelowej, która po zastygnięciu odwzorowuje wygląd naturalnego paznokcia. Wypełnienie uszczelnia łożysko i płytkę paznokcia, co chroni przed namnażaniem się drobnoustrojów. Rekonstrukcji płytki nie przeprowadza się tylko ze względów estetycznych. Jej najważniejszym celem jest ochrona odsłoniętego łożyska paznokcia przed urazami i stanami zapalnymi.

Wskazania:

 • urazy mechaniczne paznokcia;
 • onycholiza;
 • krwiaki podpaznokciowe;
 • wrastanie płytki paznokciowej;
 • powikłania po infekcjach grzybiczych;
 • chirurgiczne usunięcie płytki paznokciowej.

Czas trwania: 30 min
Cena: 50 zł

Usuwanie odcisków i modzeli

Usuwanie odcisków i modzeli przynosi ogromną ulgę stopom. Odbywa się ono za pomocą skalpela, dłuta podologicznego i odpowiednich frezów. Odciski i modzele usuwa się nie tylko ze względów estetycznych, ale przede wszystkim z powodu dolegliwości bólowych, jakie powodują. Pod żadnym pozorem nie wolno podejmować się ich usuwania samodzielnie, ponieważ może to spowodować rozwijanie się infekcji grzybiczych i bakteryjnych.

Czas trwania: 30 min
Cena: 40-60 zł

Pielęgnacja pękających pięt

Pielęgnacja pękających pięt polega na prawidłowym usunięciu nadmiaru zrogowaciałego naskórka, a następnie założeniu opatrunku ze środkiem leczniczym. Pękające pięty i rozpadliny są bardzo niebezpieczne ze względu na fakt wnikania do organizmu za pośrednictwem poranionej skóry bakterii i grzybów.

Czas trwania: 40 min
Cena: 60-100 zł

Tamponada paznokcia

Tamponada paznokcia polega na umieszczeniu materiału opatrunkowego pomiędzy wałem a płytką paznokciową. Jej celem jest zniwelowanie stanu zapalnego poprzez zwiększenie ilości miejsca między wałem a płytką paznokciową. Zabieg przynosi natychmiastową ulgę.

Wskazania:

 • wrastanie płytki paznokciowej;
 • stan zapalny wokół wałów paznokciowych;
 • ból w okolicach paznokci.

Czas trwania: 15 min
Cena: 20 zł

Gerlach – Frezarka do pedicure Luna AT Micro z pochłaniaczem pyłu

W naszym salonie stanowiska podologiczne to oddzielny gabinet, w którym zajmujemy się tylko  pielęgnacją stóp. Wyposażone są w profesjonalny sprzęt na czele z frezarką firmy GERLACH. Urządzenia to przeznaczone jest do specjalistycznej pielęgnacji stóp (pedicure).

Frezarka za pomocą szybko obracających się frezów usuwa zrogowaciały naskórek.

Dzięki temu praca na niej jest bardzo łatwa i skuteczna.

Możemy regulować jej prędkość oraz dozować ilość zasysanego powietrza.

Za pomocą szerokiej gamy dostępnych frezów możemy również usuwać odciski i modzele oraz opracowywać pękające stopy, a także pielęgnować paznokcie.

Salon fryzjersko-kosmetyczny

ul. Wileńska 21
(przy targowisku LSM)
20-603 Lublin

poniedziałek - piątek: 8:00 - 20:00
sobota: 8:00 - 15:00

+48 81 525 11 81

kontakt@salonanette.pl

Copyright © Salon AnetteProjekt i wykonanie   WGB-Group

Zamknij

Strona korzysta z plików cookies i zapisuje pliki tymczasowe na Twoim komputerze. Pozostając na niej akceptujesz te warunki. Więcej TUTAJ.