Depilacja laserowa Vectus

Dlaczego Laser diodowy Palomar Vectus™

„Palomar, przez kilka lat pracował nad stworzeniem lasera do epilacji. Założeniem było zaprojektowanie lasera, którym zabiegi można wykonywać przez cały rok, na skórze o każdym kolorycie. Lasera usuwającego również włosy jasne i rude”

Vectus oferuje najbardziej zaawansowany i najskuteczniejszy system epilacji laserowej na świecie.

Jego technologie zostały opracowane przy współpracy z zespołem naukowców z Harvard University. Rezultaty terapeutyczne potwierdzone zostały licznymi badaniami klinicznymi, prowadzonymi przez łącznie ponad 20 lat.

Vectus to gwarancja najmniejszej ilości zabiegów, spośród technologii dostępnych na rynku. Ponadto wyposażony został w najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne, takie jak chociażby inteligentny czytnik aktywnej melaniny SkinTel™, dzięki którym uznawany jest za niedoścignionego lidera w swojej dziedzinie.

Laser diodowy VECTUSTM najskuteczniejszy laser na świecie XXI wieku!

VECTUSTM jest najnowszym, najszybszym i zarazem najmocniejszym systemem do epilacji laserowej na świecie. Wykorzystano w nim wiele nowatorskich rozwiązań decydujących o wyjątkowej skuteczności urządzenia oraz bezpieczeństwie i komforcie pacjenta.

Laser diodowy Palomar VectusTM posiada certyfikat bezpieczeństwa i skuteczności wydany przez Amerykański Urząd ds. Żywności i Leków FDA, honorowany na całym świecie, dopuszczający je na rynek, jako urządzenia do trwałego usuwania włosów.

W 2013 roku laser diodowy Vectus™ otrzymał prestiżową nagrodę Prix de Beauty w kategorii "Odkrycie Roku". Nagroda ta przyznawana jest w branży kosmetycznej w takich krajach, jak Niemcy, Austria, Szwajcaria i Polska.

Innowacyjny czytnik melaniny w skórze – bezpieczeństwo na najwyższym poziomie bez ryzyka poparzeń

Urządzenie Vectus™, jako jedyne na świecie, wyposażone jest w inteligentny czytnik poziomu melaniny w skórze – Skintel™. W praktyce oznacza to, że przed zabiegiem czytnik przykładany jest do skóry pacjenta w tym miejscu, z którego usuwane będzie owłosienie. Skintel™ określa poziom melaniny i na podstawie tego odczytu ustawia w urządzeniu indywidualnie dobrane parametry zabiegu. Korzyści wynikających z tego jest kilka:

  • dzięki indywidualnemu doborowi energii, możemy zastosować wyższe parametry, jednak ciągle bezpieczne dla pacjenta. Zabieg jest bardziej efektywny.
  • indywidualny dobór parametrów wyklucza ryzyko poparzenia.


Skintel posiada certyfikat FDA potwierdzający jego skuteczność.

Przełomowe rozwiązania technologiczne wyróżniające Laser Vectus

Advanced Contact Cooling - zaawansowany system chłodzenia głowicy. Końcówka głowicy wykonana jest z bardzo solidnego kawałka szafirowego szkła. To rozwiązanie zapewnia komfort zabiegu przy zastosowaniu nawet bardzo wysokich parametrów. Chłodzi skórę przed, w trakcie i po wyrzucie światła, dzięki czemu jest najmniej bolesną metodą epilacji laserowej na świecie.

Kontaktowe chłodzenie powoduje, że wyczuwalność ciepła w trakcie zabiegu jest minimalna. Pozwala to zastosować wyższą energię w trakcie zabiegu, a tym samym w znaczący sposób zwiększyć jego skuteczność.

Maksymalna efektywność zabiegu

Na skuteczność zabiegu wpływa również opatentowana technologia Photon RecyclingSM, która polega na ponownym wykorzystaniu światła w naturalny sposób odbijającego się od skóry. Światło, dzięki wbudowanym w głowicy lustrom, powraca co powoduje, że impuls światła wykorzystywany jest w stu procentach radykalnie zwiększając efektywność procedury.

Należy jednak pamiętać, że ilość zabiegów oraz odstępy między nimi to sprawa indywidualna, uzależniona od jednostkowych predyspozycji, m.in. koloru i grubości włosa.

Zasady i częstotliwość zabiegów epilacji laserowej dla optymalnych rezultatów

Laser diodowy emituje wiązkę światła, która jest pochłaniana przez barwnik włosa. To prowadzi do zniszczenia jego cebulki. Jednak na laser reagują jedynie te włosy, które są w fazie wzrostu, czyli ok. 30% widocznego owłosienia. Dlatego konieczne są kolejne zabiegi, minimum dwa, w odstępie około miesiąca, aby pozostałe włosy, będące w fazie zaniku i spoczynku weszły w fazę wzrostu i zareagowały na działanie światła lasera.

Pierwsze efekty epilacji widoczne są już po jednym zabiegu. Znając cykliczność wzrostu włosa możemy mieć duży wpływ na efektywność zabiegu epilacji laserowej. Wzrost włosa to proces składający się z trzech faz:

Anagen – to aktywna faza wzrostu włosa. W jej trakcie komórki  w mieszku włosowym intensywnie się dzielą, aby wyprodukować nowy włos. W tej fazie znajduje się zwykle 30% naszych włosków i na te włoski właśnie działamy światłem lasera usuwając je na zawsze.

Katagen – tzw. faza przejściowa wzrostu włosa. Procesy przebudowy, zachodzące w korzeniu, powodują zatrzymanie procesów rozrodczych włosa, a wreszcie zanik jego macierzy.

Telogen – czyli faza spoczynku. Włos powoli obumiera i nie przechodzą w nim już procesy przemiany materii. Zrogowaciały, powoli wysuwa się ze skóry.

Zazwyczaj potrzeba 5-10 zabiegów w odstępie 4-10 tygodni, aby uzyskać trwały efekt całkowitej epilacji laserowej.


CIESZ SIĘ GŁADKIM CIAŁEM PRZEZ DŁUGIE LATA!

Jak wygląda zabieg?

W zależności od obszaru zabiegowego wybierana jest odpowiednia wielkość głowicy. Przy pracy na dużych obszarach np. nogi wykorzystywana jest duża głowica, a na małych np. wąsik precyzyjna mała głowica. Analizy fototypu skóry dokonuje się przy użyciu inteligentnego czytnika poziomu melaniny - Skintel. Odczyt wysyłany jest do platformy i na jego podstawie automatycznie wybierane są optymalne parametry zabiegu. Urządzenie Skintel eliminuje ryzyko popełnienia błędu przez osobę wykonującą zabieg oraz całkowicie wyklucza poparzenie skóry.

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu?

Świeża opalenizna, ciąża, przerwana ciągłość naskórka, epilepsja, leki, zioła fotouczulające, terapia retinoidami ( witamina A ), przyjmowanie leków obniżających krzepliwość krwi, łuszczyca, bielactwo, cukrzyca, bliznowce, aktywne infekcje skórne, rozrusznik serca, świeże zabiegi chirurgiczne

Jakie są zalecenia pozabiegowe?

Bezpośrednio po zabiegu skóra może być delikatnie zaczerwieniona. Po zabiegu epilacji laserowej nie należy korzystać z sauny czy solarium ani brać gorących kąpieli.

Zapraszamy do kontaktu, z przyjemnością przedstawimy Państwu szczegóły.

Obejrzyj film - Vectus™ i zobacz jak działa

Salon fryzjersko-kosmetyczny

ul. Wileńska 21
(przy targowisku LSM)
20-603 Lublin

poniedziałek - piątek: 8:00 - 20:00
sobota: 8:00 - 15:00

+48 81 525 11 81

kontakt@salonanette.pl

Copyright © Salon AnetteProjekt i wykonanie   WGB-Group

Zamknij

Strona korzysta z plików cookies i zapisuje pliki tymczasowe na Twoim komputerze. Pozostając na niej akceptujesz te warunki. Więcej TUTAJ.